Dołącz do nas

Jesteśmy rodziną. Każdy z nas jest tutaj z różnych powodów. Jedni chcą zdobywać nowe umiejętności, drudzy wyrwać się od codziennych obowiązków. Wszystkim przyświeca jednak jeden cel: pracować dla Ojczyzny. Rozwijać swoje umiejętności, rozmawiać o historii, pomagać lokalnej społeczności.Podjąłeś już decyzję? Zastanawiasz się? Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Koniecznie musisz się z nami spotkać. Wypełnij formularz i przyjdź na zajęcia lub na jedno ze spotkań otwartych, przeznaczonych rekrutacji.

Jednostka Strzelecka 4001 im. Szarych Szeregów stanowi sekcję proobronną naszego stowarzyszenia. Ochotnicy szkoleni są z zakresu taktyki zielonej, czarnej, ratownictwa pola walki, strzelectwa oraz pracy w strukturach obrony cywilnej.

Naszymi instruktorami są żołnierze, policjanci, ratownicy i funkcjonariusze różnych służb mundurowych, zarówno aktywni jak i emerytowani. Pracujemy na podstawie sporządzonego przez nas programu szkolenia. Systematyczne szkolenia, krok po kroku, nie tylko podnoszą kwalifikacje ochotnika ale i dają pewność prawidłowego postępowania w ciężkich czasach. Nikt z nas nie jest spiskowcem – uważamy po prostu, że lepiej być przygotowanym, niż w razie czasu „W” rozłożyć ręce.

Co musisz zrobić, aby zostać członkiem naszej grupy?
1. Wypełnić e-formularz dostępny tutaj.
2. Przyjść na spotkanie rekrutacyjne w Złotowie, na którym czeka Cię krótki test oraz rozmowa z jednym z nas. Nie marnujemy czasu, więc przyjdź w mundurze lub odzieży sportowej – odbędziecie 2-godzinne przeszkolenie z BLOS oraz pomocy przedmedycznej.
3. Przejść Unitarny Kurs Strzelecki.
4. Złożyć uroczystą przysięgę.

Jakie warunki musisz spełniać? 
1. Mieć ukończone minimum 16 lat.
2. Posiadać własny mundur i obuwie wojskowe. Resztę Ci wypożyczymy.
Nie bój się o koszty.
3. Być niekaranym i mieć nienaganną opinię.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram